Ciğerin özellikle süt kuzusu dana ciğeri dediğimiz ciğer olması çok önemli. Müşterilerimizin bizlere özellikle ve merakla sorduğu konu bunun bir sırrı vardır muhakkak sorusuyla karşılaşıyoruz. Ben de tüm samimiyetimle bunun bir sırrının olmadığı belirtiyorum. Sadece biraz bilgi biraz da ince ayrıntılardan oluşan özen, ilgili ve dikkatten ibarettir. Ciğer doğrandıktan sonra müşterilerimizin sır olarak sakladığımızı düşündüğü işimizi saklamadan ve gizlemeden sizlere açıklıyorum.

"Ciğer temizlenip parçalandıktan sonra, makarna süzgeci ve kevgirde tekrar tekrar taki kan yerine bol suyla beyaz temiz su akana dek temizliyoruz. Temizlenen ciğerin sertliğini ve dolgunluğunu kaybetmemesi ve tekrar ciğerin kanlanmaması için ciğerin miktarına göre tuz atıyoruz. Ciğeri tuz ile harmanladıktan sonra, evde yağda balık kızartır gibi kızartıyoruz. Tabii ki müşterilerimize verdiğimiz yanıtın onları çok tatmin etmediği anlaşılsa da işin özü gerçekten budur. "


Ciğerin Terbiye Edilmesi

Her bir aşamasıyla ap ayrı incelikleri bulunan tava ciğer lezzetinin en başta ciğerin zarından ve ciğerde bulunan damarlardan arındırılması ve belli büyüklüktete standartlara yakın ölçülerde doğranılmasından oluşmaktadır.

Pişirilmeye Hazırlanışı

Kullanılınacak yağın sürekli yeni yağın kaliteli olmasına özen gösterilmesiyle birlikte 220 derecede kızdırılmasıyla ardından pişirilecek olan ciğerin un la terbiyelenmesi ve kızgın yağa bırakılan ciğerin sürekli olarak pişle işleminin kontrol edilmesiyle müşterilerimizin damak zevkine göre yumuşak ve pişkin şekilde olarak servis edilmektedir.

Ciğerin Yanında Garnatür Çeşitleri

Özellikle yıllardan bu yana süre gelmiş ciğer in yanında sadece kızartılmış biber le oluşan lezzete aydın tava ciğer olarak kimselere meydan okumak  anlamında değil, tamamen farklılık ve neden olmasın anlayışıyla vermiş olduğumuz ciğer porsiyonunun yanında  domates, kuru soğan, turşu biber, yağlı biber vermeyi ilke edindik . şimdi birçok firma bizi örnek alarak bu hizmetimizi kendileri de işletmelerinde sunmaya başlamışlardır.  Kopya edilmek değil kesinlikle ama örnek alınmak ve dikkatle izlenilmek firmamızı daha güçlü ve daha dikkatli,özenli olmaya ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızı bize benimsetmiştir. 

Bizden Resimler Misafir Sanatçılar